Register       

.

 

 Tavla Savez BiH i Tavla klub "Vatrogasac" Donji Vakuf organizuju IV rejting turnir u tavli . Turnir će biti održan 08.07.2017.godine u motelu OTOKA Donji Vakuf.

                        


 

  

Backgammon (tavla) klub Zrinjski iz Mostara organizira međunarodni turnir u Neumu od 02.06.2017. do 04.06.2017.Turnir će se održati u krugu vile Vrlić.Očekuje se dolazak 70 igrača iz cijele regije : BiH, Hrvatske, Srbije, Mađarske, Italije, Makedonije, Bugarske, Austrije, Njemačke i Slovenije.

Organizator će uz novčane nagrade osigurati i vrijedne bonus nagrade za prva tri mjesta :

1. laptop

2. vikend za dvoje - vila Vrlić

3. umjetnička slika

 

Glavni turnir Neum Open 2016 -

početak subota 03.06.2017 u 12 h - kotizacija 50 KM

format turnira : 7 kola do 9 poena

Jackpot turnir - petak 02.06.2017 u 19 h - kotizacija 100 KM

format turnira : do 13 poena


 

Smještaj u pansionima oko vile je osiguran i iznosi 20 KM.

Sve prijave za smještaj na : drazenko.vucina@tel.net.ba

 

 

  

 

 

 

 


                                 

                                       



 

                                                                                    GODIŠNJA LISTA 2017                                                                          

 

 


Prezime i ime

Klub

BOD

mjesto

Husić Farid

Brezovo Polje

36

1

Zajmović Ramiz

Zrinjski-Givova

33

2

Delalić Kadrija

Ta -Ko

31

3

Balić Haris

Šajna

30

4

Kovačević Budimir

Stari grad

30

4

Čelik Tarik

Bjelopoljac

29

6

Traljo Osman

Šajna

29

6

Olovčić Ahmed

Vratnik

28

8

Hajdarević Dženan

Vratnik

27

9

Čemić Almir

Jablanica

27

9

Zirojević Vladimir

Vratnik

27

9

Manjušak Dževad

Vatrogasac

27

9

Babić Safet

Jablanica

27

9

Ramić Zijad

Šajna

27

9

Hurem Ešref

Šajna

27

9

Lasetović Admir

Brezovo Polje

27

9

Nazdrajić Velid

Bjelopoljac

27

9

Ćatic Meho

Stari Grad

27

9

Idrizović Ejub

Jablanica

25

19

Omerović Ahmed

Bjelopoljac

24

20

Bečić Salem

Bjelopoljac

24

20

Ibrahimi Mehmet

Vatrogasac

24

20

Mešić Semir

Jablanica

24

20

Slipičević Emir

Bjelopoljac

24

20

Haketa Mirhes

Šajna

24

20

Kapić Zijad

Stari grad

24

20

Mujić Sanjin

Jablanica

24

20

Vučina Draženko

Zrinjski-Givova

24

20

Bešo Arna

ISKRA

24

20

Jamaković Rusmir

Jablanica

24

20

Begtašević Senadin

Ta -Ko

22

31

Malkoč Orhan

Livi

22

31

Vrce Hilmo

Bjelopoljac

21

33

Mustafić Almir

Ta-Ko

21

33

Salijević Edževit

Zrinjski-Givova

21

33

Puškar Sabit

Vratnik

21

33

Bešo Mustafa

ISKRA

21

33

Pašić Alma

Bjelopoljac

21

33

Zalar Vladimir

Livi

21

33

Kusturica Šemsudin

Stari grad

20

40

Hadžiegrić Sulejman

Brezovo Polje

19

41

Alkić Kasim

Vatrogasac

19

41

Dedaković Samid

Brezovo Polje

19

41

Hindić Dževad

Jablanica

19

41

Trbić Safet

Vratnik

18

45

Omeragić Ismail

Bjelopoljac

18

45

Palić Zahir

Jablanica

18

45

Zahirović Senad

Jablanica

18

45

Derviškadić Eldar

Vratnik

16

49

Mukača Nedžad

Šajna

16

49

Lakišić Salko

Stari grad

16

49

Hakalović Sead

Policajac

16

49

Ahmić Mensur

Stari Grad

16

49

Kahriman Edin

Šajna

16

49

Zahirović Muhamed

Šajna

16

49

Zalar Tomislav

Livi

16

49

Mušić Ramiz

Bjelopoljac

16

49

Kurbašić Bajazid

Brezovo Polje

16

49

Lasić Slavko

Zrinjski-Givova

16

49

Batlak Damir

Stari grad

16

49

Ibreljić Samed

Šajna

16

49

Vojinović Edin

Policajac

15

62

Hukelić Ertan

Vratnik

15

62

Mušić Teufik

Zar

15

62

Pašić Muhamed

Iskra

15

62

Marić Marin

Zrinjski-Givova

15

62

Duračić Ibrahim

Ta-Ko  

15

62

Jelin Emir

Stari grad

15

62

Pehar Milenko

Livi-Balinovac

14

69

Spahić Edin

Stari grad

14

69

Turčinović Nihad

Šajna

14

69

Došlić Sakib

Vratnik

13

72

Sijarić Mehmedalija

Vratnik

13

72

Bošković Dražan

Livi

13

72

Isić Zahir

Vratnik

13

72

Hodžić Emir

Stari grad

13

72

Hadžiomerović Almir

Stari grad

13

72

Pelić Mirzo

Ta-Ko

13

72

Raspudić Zvonimir

Zrinjski-Givova

13

72

Miralem Adnan

Vatrogasac

13

72

Nezirić Ibrahim

Jablanica

12

81

Alagić Vahid

Policajac

12

81

Jašar Safet

Ta-Ko

11

83

Palata Senad  

Stari grad

11

83

Pirkić Hasan

Ta -Ko

11

83

Zekić Samir

Iskra

11

83

Šimić Jurica

Jablanica

11

83

Rahimić Armin

Stari Grad

11

83

Zadro Zdravko

Zrinjski-Givova

11

83

Hrvić Dragi

Stari grad

10

90

Smajić Nezir

Vatrogasac

10

90

Dervišbegović Omer

Jablanica

10

90

Kreso Dino

Šajna

10

90

Džulović Almir

Vatrogasac

10

90

Alagić Amir

Ta-Ko

10

90

Aid Đelmo

Jablanica

9

96

Omeragić Abaz

Vatrogasac

9

96

Čohadzic Adis

Šajna

9

96

Isaković Osman

ISKRA

8

99

Čošabić Mehmed

Vatrogasac

8

99

Zalihić Emir 

Zrinjski-Givova

8

99

Kazazić Kerim

Policajac

8

99

Zaimović Redžeb

Šajna

8

99

Idrizović Hajrudin

Ta-Ko

8

99

Omeragić Amel

Vatrogasac

8

99

Hidović Nedžad

Vratnik

8

99

Isić Sulejman

Bosna

7

107

Halebić Esad

Ta -Ko

7

107

Gosto Đenan

Stari Grad

7

107

Čolaki Senad

Vratnik

7

107

Džihan Hidajet

Vatrogasac

7

107

Lepara Amil

Stari Grad

5

112

Zahirović Semir

Jablanica

5

112

Kvesić Livijo

Livi

5

112

Ključanin Senad

Staru Grad

5

112

Avdić Čamil

Ta-Ko

5

112

Vojinović Muamer

ISKRA

5

112

Filipović Amela

Vratnik

5

112

Mustafica Mirsad

Ta-Ko

5

112

Kapić Šaćir

Stari grad

5

112

Seknić Muhamed

Stari grad

5

112

Vukojević Antonio

Zrinjski-Givova

5

112

Zahirović Hamdija

Šajna

5

112

Zahirović Aldin

Jablanica

4

124

Premilovac Edin

ISKRA

4

124

Verem Asim

Vatrogasac

4

124

Ćibo Alen

Ta -Ko

4

124

Palić Kemal

Jablanica

4

124

Čaluk Mirsad

Vatrogasac

4

124

Ćibo Edin

Ta-Ko

4

124

Hodžić Abdulselam

Šajna

2

131

Selimović Hajdar

ISKRA

2

131

Alkic Mirza

Vatrogasac

2

131

Čoja Milenko

Ta-Ko

2

131

Zahirović Mirza

Jablanica

2

131

Ćibo Sejo

Ta-Ko

2

131

Smajić Nermin

Vatrogasac

2

131

Hukelić Rabija

Vratnik

2

131

Vladisavljević Vladimir

Zrinjski-Givova

2

131

Buntić Vladimir

Zrinjski-Givova

2

131

Zajmović Alem

Zrinjski-Givova

2

131

Buntić Zoran

Zrinjski-Givova

2

131

Kadić Elvedin

Livi

1

143

Radoš Tade

Ta -Ko

1

143

Teletović Salih

Jablanica

1

143

Džonko Elvir

ISKRA

-1

146

Brzina Semir

ISKRA

-1

146

Bucman Nerkez

ISKRA

-1

146

Kapidžić Ševko

Bjelopoljac

-1

146

Katanić Ramiz

Ta -Ko

-1

146

Šito Džemal

Policajac

-1

146

Pobrić Hamica

Policajac

-1

146

Muftić Muhamed

Policajac

-4

153

 

                                                                                        UKUPNA LISTA 2017 

 

 

 

Prezime i ime

Klub

BOD

mjesto

Zirojević Vladimir

Vratnik

643

1

Delalić Kadrija

Ta -Ko

639

2

Hurem Ešref

Šajna

636

3

Dedaković Samid

Brezovo Polje

623

4

Pašić Alma

Bjelopoljac

621

5

Nazdrajić Velid

Bjelopoljac

615

6

Vučina Draženko

Zrinjski-Givova

614

7

Balić Haris

Šajna

613

8

Traljo Osman

Šajna

610

9

Ćatic Meho

Stari Grad

610

10

Spahić Edin

Stari grad

607

11

Čelik Tarik

Bjelopoljac

605

12

Hrvić Dragi

Stari grad

604

13

Husić Farid

Brezovo Polje

603

14

Ibrahimi Mehmet

Vatrogasac

603

15

Salijević Edževit

Zrinjski-Givova

602

16

Palić Zahir

Jablanica

599

17

Čolaki Senad

Vratnik

598

18

Mušić Ramiz

Bjelopoljac

597

19

Vrce Hilmo

Bjelopoljac

595

20

Hajdarević Dženan

Vratnik

595

21

Čemić Almir

Jablanica

594

22

Batlak Damir

Stari grad

594

23

Begtašević Senadin

Ta -Ko

593

24

Jamaković Rusmir

Jablanica

593

25

Ramić Zijad

Šajna

592

26

Lepara Amil

Stari Grad

591

27

Lasetović Admir

Brezovo Polje

590

28

Trbić Safet

Vratnik

588

29

Jelin Emir

Stari grad

588

30

Babić Safet

Jablanica

586

31

Derviškadić Eldar

Vratnik

585

32

Zajmović Ramiz

Zrinjski-Givova

584

33

Hadžiomerović Almir

Stari grad

582

34

Pehar Milenko

Livi-Balinovac

582

35

Verem Asim

Vatrogasac

582

36

Mujić Sanjin

Jablanica

581

37

Mešić Semir

Jablanica

581

38

Kurbašić Bajazid

Brezovo Polje

579

39

Bešo Mustafa

ISKRA

578

40

Duračić Ibrahim

Ta-Ko  

577

41

Omerović Ahmed

Bjelopoljac

576

42

Pašić Muhamed

Iskra

576

43

Jelin Senad

Livi

576

44

Kovačević Budimir

Stari grad

573

45

Ugarak Mehmed

Vatrogasac

570

46

Vojinović Edin

Policajac

570

47

Džihan Hidajet

Vatrogasac

569

48

Omeragić Ismail

Bjelopoljac

568

49

Kahriman Edin

Šajna

567

50

Katanić Ramiz

Ta -Ko

567

51

Palata Senad  

Stari grad

566

52

Smajić Nezir

Vatrogasac

565

53

Idrizović Ejub

Jablanica

564

54

Puškar Sabit

Vratnik

564

55

Ahmić Mensur

Stari Grad

563

56

Kusturica Šemsudin

Stari grad

560,95

57

Mukača Nedžad

Šajna

560

58

Sarajlić Asif

Šeš-Beš

560

59

Hukelić Rabija

Vratnik

559

60

Lozo Dejan

Zrinjski-Givova

559

61

Hakalović Sead

Policajac

557

62

Mustafić Almir

Ta-Ko

557

63

Alkić Kasim

Vatrogasac

557

64

Marić Marin

Zrinjski-Givova

557

65

Bečić Salem

Bjelopoljac

556

66

Hodžić Abdulselam

Šajna

556

67

Čuljat Kristijan

Livi

556

68

Halebić Esad

Ta -Ko

554

69

Bešo Arna

ISKRA

553

70

Džino Sanid

Jablanica

553

71

Hukelić Ertan

Vratnik

552

72

Zalar Vladimir

Livi

552

73

Vidačak Marinko

Livi

552

74

Lasić Slavko

Zrinjski-Givova

551

75

Hodžić Emir

Stari grad

550

76

Lakišić Salko

Stari grad

549

77

Buntić Vladimir

Zrinjski-Givova

549

78

Torlak Islam

Šeš-Beš

549

79

Slipičević Emir

Bjelopoljac

546

80

Gosto Đenan

Stari Grad

546

81

Hadžić Nešad

Šeš-Beš

546

82

Ibreljić Samed

Šajna

545,55

83

Zalar Tomislav

Livi

544

84

Omeragić Amel

Vatrogasac

542

85

Zahirović Aldin

Jablanica

542

86

Isić Zahir

Vratnik

542

87

Kurt Safet

Jablanica

542

88

Olovčić Ahmed

Vratnik

541

89

Mušić Teufik

Zar

541

90

Seknić Muhamed

Stari grad

541

91

Lendo Samir

Šeš-Beš

541

92

Bukvić Boro

Livi

540

93

Hajdar Kasim

Stari Grad

539,55

94

Đukić Adnan

Stari Grad

539

95

Herceg Džemaludin

Šeš-Beš

538,2

96

Mujčin Nermin

Šeš-Beš

538

97

Bošković Dražan

Livi

536

98

Kadić Elvedin

Livi

536

99

Abadžić Hasan

Vratnik

536

100

Čaluk Kemal

Vatrogasac

536

101

Balić Nedžad

Vratnik

535,15

102

Zekić Samir

ISKRA

535

103

Premilovac Edin

ISKRA

535

104

Filipović Amela

Vratnik

534

105

Kapidžić Ševko

Bjelopoljac

533

106

Hindić Dževad

Jablanica

532

107

Malkoč Orhan

Livi

531

108

Zaimović Redžeb

Šajna

529

109

Karadža Salih

Zar

529

110

Zalihić Emir 

Zrinjski-Givova

528

111

Kapić Šaćir

Stari grad

528

112

Dujmović Franjo

Zrinjski-Givova

528

113

Behmen Bakir

ISKRA

528

114

Muratbegović Džulaga

Vatrogasac

528

115

Zadro Zdravko

Zrinjski-Givova

527,4

116

Pirkić Hasan

Ta -Ko

527

117

Zahirović Semir

Jablanica

527

118

Teletović Salih

Jablanica

527

119

Malkić Senad

 

526

120

Marić Pero

ISKRA

526

121

Janjić Mišo

Zrinjski-Givova

526

122

Nezirić Ibrahim

Jablanica

526

123

Došlić Sakib

Vratnik

525

124

Ramić Atif

Šajna

525

125

Pelić Mirzo

Ta-Ko

524

126

Mulaimović Halid

Šeš-Beš

524

127

Raspudić Zvonimir

Zrinjski-Givova

522

128

Omeragić Abaz

Vatrogasac

522

129

Čaluk Mirsad

Vatrogasac

522

130

Omeragic Enver

Jablanica

522

131

Macić Jasmin

Jablanica

521,7

132

Grezda Dželaludin

Vratnik

521,15

133

Hadžiegrić Sulejman

Brezovo Polje

521

134

Medić Jasmin

Vratnik

520,6

135

Rahimić Armin

Stari Grad

520,1

136

Zejnić Amir

Šeš-Beš

520,05

137

Handžo Sead  

Ta-Ko

520

138

Vučina Robert

Zrinjski-Givova

519,25

139

Krka Fikret    

Vratnik

519

140

Hakalović Mirza

Policajac

518,2

141

Jašarević Mirsad

Šeš-Beš

518

142

Krešić Dražen

Livi

518

143

Muslimović Sead

Šeš-Beš

517,85

144

Košpo Mujo

Jablanica

517,8

145

Manjušak Dževad

Vatrogasac

517

146

Čoja Milenko

Ta-Ko

517

147

Musa Miroslav

Livi

517

148

Imamović Nedžad

Vratnik

516,8

149

Badzak Mustafa

Ta -Ko

516,45

150

Kebo Damir

Stari Grad

516,45

151

Kapić Zijad

Stari grad

516

152

Zahirović Mirza

Jablanica

516

153

Huseinović Ejub

Brezovo Polje

516

154

Gaštan Salko

Policajac

516

155

Hadžić Sejad

Šeš-Beš

515,4

156

Jašar Safet

Ta-Ko

515,2

157

Kljako Emir

Policajac

515

158

Alagić Amir

Ta-Ko

514,55

159

Šimić Jurica

Jablanica

514

160

Kadić Mustafa

Šeš-Beš

514

161

Mikić Edin

Šeš-Beš

514

162

Vladisavljević Vladimir

Zrinjski-Givova

513,9

163

Muftić Namik

Zar

513,3

164

Haketa Mirhes

Šajna

513

165

Zahirović Senad

Jablanica

513

166

Miralem Adnan

Vatrogasac

513

167

Burina Edvin

ISKRA

513

168

Omerović Enver

Šajna

513

169

Šabić Jusuf

Šeš-Beš

512,95

170

Ibrahimi Edis

vratnik

511,9

171

Mangić Nihad

Šeš-Beš

511,55

172

Ahmećković Rasim

Šeš-Beš

511,2

173

Sijarić Mehmedalija

Vratnik

511

174

Ključanin Senad

Stari Grad

511

175

Pihura Sulejman

Ses-Bes

511

176

Spahić Ekrem

Stari Grad

510,85

177

Zahirović Hamdija

Šajna

510,6

178

Hidović Nedžad

Vratnik

510

179

Idrizović Hajrudin

Ta-Ko

510

180

Kvesić Livijo

Livi

510

181

Vegar Husnija

 

510

182

Karahodžić Muharem

Policajac

510

183

Isić Sulejman

Bosna

509,8

184

Rokša Muharem

Stari grad

509,8

185

Poričanin Salko

Vatrogasac

509,45

186

Čaluk Nedžad

Šajna

509,35

187

Čizmić Mladen

Radobolja  

509,1

188

Jahić Mirza

Ta-Ko

508,75

189

Kavazović Mehmed

Šeš-Beš

508,75

190

Kazazić Kerim

Policajac

508,7

191

Knežević Zoran

Šeš-Beš

508,4

192

Huseinović Fehim

Policajac

508,05

193

Đulepa Alija

ISKRA

508

194

Husejnović Ejub

Brezovo polje

508

195

Ćibo Alen

Ta -Ko

508

196

Hodžić Ragib

Šajna

507,7

197

Vulić Vanja

Zrinjski-Givova

507,7

198

Kaminić Semir

Bjelopoljac

507,35

199

Leventić Milenko

Radobolja  

507,35

200

Alagić Vahid

Policajac

507

201

Čohadzic Adis

Šajna

507

202

Prskalo Svetomir

 

507

203

Šator Anel

 

507

204

Šarić Senaid

Policajac

507

205

Nikolić Mario

Zrinjski-Givova

506,65

206

Bračković Lejla

vratnik

506,3

207

Čošabić Mehmed

Vatrogasac

506

208

Alkic Mirza

Vatrogasac

506

209

Dugandžić Željko

Zrinjski-Givova

505,95

210

Papac Draženko

Zrinjski-Givova

505,95

211

Ribić Suad

Ta-Ko

505,95

212

Vujinović Benjamin

Bjelopoljac

505,6

213

Ćibo edin

Ta-Ko

505,4

214

Ćosić Zoran

Zrinjski-Givova

505,25

215

Vila Esad

Jablanica

505,15

216

Zahirović Muhamed

Šajna

505

217

Kreso Dino

Šajna

505

218

Dervišbegović Omer

Jablanica

505

219

Džulović Almir

Vatrogasac

505

220

Pobrić Hamica

Policajac

505

221

Mustafica Mirsad

Ta-Ko

505

222

Vukojević Antonio

Zrinjski-Givova

505

223

Behmen Haris

ISKRA

505

224

Palamarević Samir

Brezovo Polje

505

225

Sarajlić Mustafa

Šeš-Beš

505

226

Dedić Mirsad

Brezovo polje

505

227

Bucman Nerkez

ISKRA

505

228

Macanovic Senad

Ta -Ko

504,9

229

Nazdrajić Admir

Bjelopoljac

504,55

230

Gorinjac Hariz

Šeš-Beš

504,2

231

Matijević Dario

Radobolja

504,2

232

Aid Đelmo

Jablanica

504

233

Radoš Tade

Ta -Ko

504

234

Bubalo Mario

Radobolja

503,85

235

Kaučić Zlatko

Vratnik

503,85

236

Zahiragić Salih

Vatrogasac

503,85

237

Hafizadić Refik

Šeš-Beš

503,5

238

Kreso Nadan

Stari Grad

503,5

239

Maksumić Hidajet

Jablanica

503,5

240

Cokoja Edin

Ta-Ko

503,15

241

Džino Đenad

Jablanica

503,15

242

Ibrahimi Nazim

Brezovo Polje

503,15

243

Prozo Salih

Šajna

503,15

244

Palić Kemal

Jablanica

503

245

Pintul Sead

Policajac

503

246

Aganović Dževad

Šeš-Beš

502,8

247

Ahmečković Safet

Šeš-Beš

502,8

248

Delić Salih

Brezovo Polje

502,8

249

Mušanović Dževad

Stari Grad

502,8

250

Pehar Gordan

Radobolja

502,8

251

Puzić Alen

Zrinjski-Givova

502,8

252

Puzić Zijad

Zrinjski-Givova

502,8

253

Buntić Zoran

Zrinjski-Givova

502,7

254

Alagić Ismet

Una

502,45

255

Bulić Perica

Zrinjski-Givova

502,45

256

Fejzagić Eldar

Zar

502,45

257

Radulović Predrag

Stari Grad

502,45

258

Selimović Mehmed

Vatrogasac

502,45

259

Sokolušić Enes

Bosna

502,45

260

Zovko Jure

Radobolja

502,45

261

Buntić Marin

Zrinjski-Givova

502,1

262

Džino Senad

Jablanica

502,1

263

Handžić Muhamed

Zar

502,1

264

Medžić Zlatan

Bosna

502,1

265

Šito Džemal

Policajac

502

266

Ćibo Sejo

Ta -Ko

502

267

Smajić Nermin

Vatrogasac

502

268

Zajmović Alem

Zrinjski-Givova

502

269

Batlak Miran

Stari grad

502

270

Selimović Senad

Vatrogasac

502

271

Brzina Semir

Bregava

502

272

Brnas Ronald

Radobolja

501,75

273

Hećimović Ibrahim

Bosna

501,75

274

Kapić Mili

Zrinjski-Givova

501,75

275

Korajčević Husein

Brezovo Polje

501,75

276

Kreso Saudin

Šajna

501,75

277

Makan Amir

Ta-Ko

501,75

278

Mikulić Leo

Zrinjski-Givova

501,75

279

Mulić Almir

Ta-Ko

501,75

280

Puškar Bahrija

Zar

501,75

281

Šakanovic Senad

Bosna

501,75

282

Šehović Fahrudin

Vratnik

501,75

283

Sitarević Dino

 

501,75

284

Vajzović Halid

Bosna

501,75

285

Bečević Sedin

Bosna

501,4

286

Begović Jasmin

Stari grad

501,4

287

Bektić Tarik

Zar

501,4

288

Halilovic Ibrahim

Bosna

501,4

289

Handžić Abdulah

 

501,4

290

Haračić Arvin

Nota

501,4

291

Ibišević Samir

 

501,4

292

Jablaničanin Erduar

 

501,4

293

Korač Muhamed

Vratnik

501,4

294

Križanac Krešimir

Zrinjski-Givova

501,4

295

Markotić Bernard

Zrinjski-Givova

501,4

296

Mašic Hase

Ajna

501,4

297

Mehić Miralem

 

501,4

298

Mehulić Elkaz

Ajna

501,4

299

Memija Ekrem

Šajna

501,4

300

Mujić Halil

Jablanica

501,4

301

Mustafica Sabrija

Ta-Ko

501,4

302

Šehović Jasmin

Vratnik

501,4

303

Skorupan Armin

Bjelopoljac

501,4

304

Špuren Arslan

 

501,4

305

Abdibegović Mehmed

Vatrogasac

501,05

306

Agić Nijaz

Stari grad

501,05

307

Balavac Sead

Jablanica

501,05

308

Bratić Zijad

Una

501,05

309

Čehajić Fuad

Ajna

501,05

310

Duraković Haso

Brezovo Polje

501,05

311

Fazlić Mirsad

Brezovo Polje

501,05

312

Gusić Zaim

Ta-Ko

501,05

313

Hadžić Salko

Šeš-Beš

501,05

314

Hašajlić Sakib

 

501,05

315

Hažibajrić Mustafa

Zar

501,05

316

Hećimović Nurko

Bosna

501,05

317

Hodžić Ragib

Bregava

501,05

318

Lonić Hasan

Ajna

501,05

319

Melajac Mustafa

Vatrogasac

501,05

320

Milavica Esad

Zar

501,05

321

Mustedanagić  Ibrahim

Una

501,05

322

Osmanović Ismet

Vatrogasac

501,05

323

Rajić Slaven

Zrinjski-Givova

501,05

324

Šabani Kemal

Brezovo Polje

501,05

325

Šarenac Milan

Trebinje

501,05

326

Smajlović Rasim

 

501,05

327

Špago Edin

Ta-Ko

501,05

328

Toskić Alija

Šeher

501,05

329

Turčilo Elvir

Zar

501,05

330

Balavac Enez

 

500,7

331

Begić Elvir

Bjelopoljac

500,7

332

Bektić Mustafa

Vratnik

500,7

333

Biščević Sulejman

Una

500,7

334

Bisić Đemo

Šeher

500,7

335

Bobić Esad

Una

500,7

336

Bukvic Fahrudin

Ses-Bes

500,7

337

Bunić Malik

Šajna

500,7

338

Čohadzic Amer

Šajna

500,7

339

Cokoja Elmir

Ta-Ko

500,7

340

Čorić Elmir

Ta -Ko

500,7

341

Đapo Sead

Jablanica

500,7

342

Dizdarević Derviš

Ta-Ko

500,7

343

Đulović Enes

Bosna

500,7

344

Džondić Iso

Vatrogasac

500,7

345

Fazlić Mersed

Brezovo Polje

500,7

346

Grišević Husno

Vatrogasac

500,7

347

Hadžić Vahdet

Šeher

500,7

348

Hubljar Jasmin

Šeš-Baš

500,7

349

Hukelić Din

Zar

500,7

350

Ibrahimpašić Husein

Ajna

500,7

351

Jahić Mirsad

 

500,7

352

Jerković Leonardo

Ajna

500,7

353

Jurlin Tomislav

Zrinjski-Givova

500,7

354

Kadrija Esad

Zar

500,7

355

Kalebić Esad

TA-KO

500,7

356

Lajić Rešad

Vatrogasac

500,7

357

Leventić Predrag

Zrinjski-Givova

500,7

358

Ljajić Edis

Vatrogasac

500,7

359

Ljubić Dalibor

 

500,7

360

Ljubović Aner

Policajac

500,7

361

Macić Amar

Stari Grad

500,7

362

Mameledžija Sikin

Šeš-Beš

500,7

363

Manigodić Mladen

Ta-Ko

500,7

364

Mikić Enver

Šeš-Beš

500,7

365

Milas Dražen

Zrinjski-Givova

500,7

366

Miskin Milorad

Zrinjski-Givova

500,7

367

Mujala Eniz

Policajac

500,7

368

Mutilović Rifo

Ta-Ko

500,7

369

Popović Edin

 

500,7

370

Primeća Husein

Bosna

500,7

371

Šabić Zlatko

Vatrogasac

500,7

372

Salihbegović Edina

Zar

500,7

373

Samardžić Branimir

Trebinje

500,7

374

Sinanović Mensur

 

500,7

375

Snaga Izet

Jablanica

500,7

376

Šukić Adnan

 

500,7

377

Šuliman Nedžad

 

500,7

378

Zahirović Fehim

Vatrogasac

500,7

379

Zahirović Salih

 

500,7

380

Zirić Hasan

Ajna

500,7

381

Turčinović Nihad

Šajna

500

382

Isaković Osman

ISKRA

500

383

Avdić Čamil

Ta-Ko

500

384

Vojinović Muamer

ISKRA

500

385

Selimović Hajdar

ISKRA

500

386

Džonko Elvir

ISKRA

500

387

Muftić Muhamed

Policajac

496

388


 


 

U subotu 22.04.2017 u organizaciji tavla kluba Stari Grad iz Mostara održan je 3.rejting turnir Masters serije za 2017 godinu.Sam turnir je odigran u TC Megamarkt u Mostaru a učestvovalo je 96 igrača iz 13 klubova.Najbolje rezultate postigli su sljedeći igrači

1.mjesto-Šemsudin Kusturica-TK "Stari grad" Mostar

2.mjesto-Samer Ibreljić-TK"Šajna" Fojnica

3.mjesto-Senadin Begtašević-TK "TA-KO" Konjic

Nagrade su još dodjeljene za četvro i peto mjesto.

 

 

 

 

Poredak Igrač Klub Bodova Mod. Median Buholz Progressive Op. Prog.

1 Kusturica Šemsudin Stari Grad 7 27 29 28 132

2 Ibreljić Samer Šajna Fojnica 6 31 34 26 145

3 Begtašević Senadin Ta Ko Konjic 6 30 33 27 147

4 Pehar Milenko Livi Balinovac 6 29 32 25 138

5 Alkić Kasim Vatrogasac 6 26 28 21 107

6 Idrizović Ejub Jablanica 6 25 26 25 113

7 Dedaković Samid Brezovo Polje 5 28 31 22 141

8 Čatić Meho Stari Grad 5 28 29 23 129

9 Zajmović Ramiz Zrinjski-Derby 5 27 30 21 123

10 Rahimić Armin Stari Grad 5 27 30 17 124

11 Lasetović Admir Brezovo Polje 5 27 28 23 122

12 Zahirović Senad Jablanica 5 26 28 20 122

13 Kurbašić Bajazid Brezovo Polje 5 26 28 20 112

14 Hurem Ešref Šajna Fojnica 5 25 29 21 129

15 Malkoć Orhan Livi Balinovac 5 25 27 18 103

16 Zadro Zdravko Zrinjski-Derby 5 25 26 23 113

17 Lasić Slavko Zrinjski-Derby 5 24 26 20 121

18 Nazdrajić Velid Bjelopoljac 5 23 25 20 101

19 Jelin Emir Stari Grad 5 23 25 19 110

20 Kovačević Budimir Stari Grad 5 21 23 18 97

21 Batlak Damir Stari Grad 5 20 21 17 83

22 Alagić Amir Policajac 4 32 35 22 150

23 Haketa Mihres Šajna Fojnica 4 29 32 17 127

24 Pašić Muhamed Iskra Stolac 4 27 29 19 126

25 Duračić Ibro Ta Ko Konjic 4 27 29 14 110

26 Bešo Mustafa Iskra Stolac 4 26 29 16 118

27 Manjušak Dževad Vatrogasac 4 26 28 20 127

28 Ramić Zijo Šajna Fojnica 4 26 27 19 118

29 Kazazić Kerim Policajac 4 25 28 18 117

30 Mušić Teufik Vratnik 4 25 27 20 119

31 Miralem Adnan Vatrogasac 4 25 27 17 112

32 Mujić Sanjin Jablanica 4 24 27 17 109

33 Kapić Zijad Stari Grad 4 24 27 14 92

34 Pašić Alma Bjelopoljac 4 23 25 18 98

35 Hrvić Dragi Stari Grad 4 23 25 17 98

36 Delalić Kadrija Ta Ko Konjic 4 23 25 16 106

37 Balić Haris Šajna Fojnica 4 23 25 16 99

38 Mušić Ramiz Bjelopoljac 4 23 24 17 96

39 Jamaković Rusmir Jablanica 4 22 23 15 108

40 Raspudić Zvonimir Zrinjski-Derby 4 21 24 12 90

41 Vučina Draženko Zrinjski-Derby 4 21 23 15 93

42 Zalar Vlado Livi Balinovac 4 21 23 15 89

43 Husić Farid Brezovo Polje 4 21 23 13 101

44 Babić Safet Jablanica 4 20 22 13 82

45 Traljo Osman Šajna Fojnica 4 20 22 13 76

46 Marić Marin Zrinjski-Derby 4 20 21 12 84

47 Zirojević Vladimir Vratnik 4 20 20 14 74

48 Bešo Arna Iskra Stolac 4 19 19 12 69

49 Puškar Sabit Vratnik 4 15 16 12 63

50 Hajdarević Dženan Vratnik 3 23 28 17 121

51 Hadžiomerović Almir Stari Grad 3 23 28 16 111

52 Omeragić Abaz Vatrogasac 3 21 28 14 125

53 Zalar Tomislav Livi Balinovac 3 21 26 14 103

54 Hukelić Ertan Vratnik 3 21 26 14 98

55 Džulović Almir Vatrogasac 3 21 26 13 105

56 Čohadžić Adis Šajna Fojnica 3 21 25 13 92

57 Nezirić Ibrahim Jablanica 3 20 27 16 109

58 Vojinović Edin Policajac 3 20 25 12 109

59 Pelić Mirzo Ta Ko Konjic 3 20 25 12 105

60 Mehmet Ibrahimi Vatrogasac 3 20 25 12 83

61 Džihan Hidajet Vatrogasac 3 19 24 12 96

62 Olovčić Ahmet Vratnik 3 18 24 11 97

63 Palić Zahir Jablanica 3 18 23 11 85

64 Hodžić Emir Stari Grad 3 18 23 10 94

65 Seknić Muhamed Stari Grad 3 18 23 8 78

66 Gosto Đenan Stari Grad 3 17 21 14 93

67 Omeragić Ismail Bjelopoljac 3 16 22 11 77

68 Čemić Almir Jablanica 3 16 22 10 91

69 Čelik Tarik Bjelopoljac 3 16 21 10 70

70 Slipičević Emir Bjelopoljac 3 16 20 10 75

71 Vukojević Antonio Zrinjski-Derby 3 16 20 9 86

72 Zahirović Hamdija Šajna Fojnica 3 15 19 7 64

73 Mešić Semir Jablanica 3 15 19 6 66

74 Salijević Edževit Zrinjski-Derby 3 13 16 6 56

75 Vladisavljević Vladimir Zrinjski-Derby 2 25 31 13 123

76 Buntić Vladimir Zrinjski-Derby 2 20 25 13 111

77 Alagić Vahid Policajac 2 20 25 11 93

78 Vrce Hilmo Bjelopoljac 2 19 24 9 94

79 Čaluk Mirsad Vatrogasac 2 19 23 11 95

80 Đelmo Aid Jablanica 2 18 24 8 93

81 Bečić Salem Bjelopoljac 2 18 23 12 99

82 Isić Zahir Vratnik 2 18 22 8 72

83 Mustafić Almir Ta Ko Konjic 2 17 22 6 69

84 Palić Kemal Jablanica 2 16 21 10 86

85 Smajić Nezir Vatrogasac 2 16 21 6 83

86 Zajmović Alem Zrinjski-Derby 2 15 19 8 67

87 Isić Sulejman Brezovo Polje 2 14 21 5 80

88 Buntić Zoran Zrinjski-Derby 2 14 20 7 63

89 Omerović Ahmet Bjelopoljac 2 11 15 5 47

90 Ćibo Anel Ta Ko Konjic 2 10 14 5 49

91 Šito Džemal Policajac 1 18 23 7 82

92 Kadić Elvedin Livi Balinovac 1 17 23 7 94

93 Pobrić Hamica Policajac 1 17 22 5 75

94 Trbić Safet Vratnik 1 14 20 2 66

95 Premilovac Edin Iskra Stolac 1 14 19 1 68

96 Muftić Mehmed Policajac 0 12 16 0 47

 

 

  

 

RASPORED SUDIJA ZA TURNIRE U 2017.G.

 

1.    Rejting turnir – Jablanica 18.02.2017.g. – Org. T.K. "Jablanica”

Glavni sudija : Omeragić Enver

Zamjena : Košpo Mujo

Delegat : Idrizović Ejub

Igra se po pravilima za tavlu.

 

2.    Rejting turnir – Konjic 03.2017.g. – Org. T.K. "TA - KO”

Glavni sudija : Hasan Pirkić

Zamjena : Halebić Esad

Delegat : Hakalović Sead

Igra se po pravilima za tavlu .

 

3.    Rejting turnir – Mostar 04.2017.g. – Org. T.K. "Stari grad”

Glavni sudija : Hadžiomerović Almir

Zamjena : Lepara Amil

Delegat : Hrvić Dragi

Igra se po tavla pravilima.

 

4.    Međunarodni turnir – Sarajevo 05./06.05.2017.g. – Org. T.S. BiH

Glavni sudija : Hrvić Dragi

Delegat : Zirojević Vladimir

Igra se prvi dan po backgammon pravilima. Otvoreni turnir pravo nastupa imaju i igrači iz drugih zemalja. Drugi dan se igra po tavla pravilima :

         Glavni sudija : Zirojević Vladimir

         Zamjena : Hrvić Dragi

         Delegat : Filipović Amela

    

5.    Backgammon turnir – Neum 20.05.2017.g. – Org. T.K. "Derby”

Glavni sudija : Zajmović Ramiz

Zamjena : Orhan Malkoč

Delegat : Batlak Damir

Igra se po pravilima za tavlu.

 

6.    Rejting – Donji Vakuf 08.07.2017.g. – Org. T.K. "Vatrogasac”

Glavni sudija : Halebić Esad

Zamjena : Smajić Nezir

Delegat : Alkić Kasim

Igra se po pravilima za tavlu.

7.    Rejting turnir – Stolac 08.2017.g, Org. T.K. "Iskra”

S obzirom da je klub nanovo reaktiviran i nema akreditovanih sudija, njihova imena će biti naknadno objavljena o čemu će klubovi biti blagovremeno obaviješteni.

 

8.    Ekipno  prvenstvo BiH – Fojnica 09.2017.g. – Org. T.K. "Šajna” i T.S. BiH

Glavni sudija : Hodžić Abduselam

Zamjena : Košpo Mujo

Delegat : Traljo Osman

Igra se po pravilima za tavlu.

 

9.    Pojedinačno prvenstvo BiH – Brčko 10.2017.g. – Org. T.K. "Brezovo polje”

Glavni sudija : Đulović Enes

Zamjena : Kurbašić Bajazit

Delegat : Lasetović Admir

Otvoreni turnir igra se po backgammon pravilima.

 

10. 11 Masters turnir – Bijelo polje 11.2016. – Org. T.S. Bi Hi T.K. "Bjelopoljac”

Glavni sudija : Bečić Salem

Zamjena : Batlak Damir

Delegat : Mušić Ramiz

 

Ponavljamo da prema ranije donešenim odlukama u T.S. BiH glavne sudije nemaju pravo nastupa na turniru koji sude i dužne su uz rezultate sa turnira u kancelariju T.S. BiH dostaviti sudijski izvještaj sa turnira. Delegati na turnirima imaju pravo nastupa kao i obavezu da dostave izvještaj u kojem će ocijeniti : rad glavnog sudije, uvjete za igranje kao i ukupnu organizaciju turnira.

Popunjavanje sudijskog i delegatskog izvještaja lani nije bila praksa pa u prilogu dostavljamo popunjene izvještaje sa jednog od ranijih turnira da bi podstakli ozbiljnost u izvršavanju ovih obaveza. Ove godine je donesena odluka da su igrači koji napuste turnir prije njegovog završetka dužni uplatiti 20 KM u T.S. BiH ili će im biti zabranjen nastup do izvršenja ove obaveze. Ovo je još jedan razlog da se uozbilji rad sudija i delegate na turnirima i izvrši obaveza popunjavanja obrazaca iz kojih će se između ostalog vidjeti i ko je napustio turnir.

  Molimo sve delegirane sudije/suce da, ukoliko nisu u mogučnosti da obave gore navedene zadatke, blagovremeno obavijeste sudijsku organizaciju unutar T.S. BiH kako bi se obavijestile njihove zamjene. Ovo se u prošloj godini nije poštovalo pa je  dolazilo i do nepoštivanja rasporeda sudija a posljedica toga je bila i nevođenje dokumentacije sa turnira i napuštanje turnira večeg broja igrača što utječe u završnici na konačni plasma na turniru.

  Već smo pomenuli ne postojanje sudija u Stocu a i zbog evidentnog pomanjkanja sudija u T.S. BiH sudijska organizacija T.S. BiH predlaže T.S. BiH  održavanje jednog sudijskog seminara u 2017.g. Ovo smo predlagali i predhodne godine ali od organa T.S. BiH nismo naišli na razumijevanje i nismo dobili nikakav odgovor. Ponavljamo da je Sudijska komisija T.S. BiH sprema održati sudijski seminar u bilo kojem terminu te ovim putem predlažemo da se na prvoj sjednici U.O. T.S. BiH pronađe adekvatan termin za održavanje istog. Naš prijedlog je da to bude u sklopu backgammon turnira u Neumu, ili Sarajevu.

 

MOSTAR 05.02.2017.G.                   SUDIJSKI KOMESAR T.S. BiH

                                                                        HRVIĆ  DRAGI

 

Dana 22.04.2017. u restoranu Megamarkt u Mostaru odrzati ce se 3. rejting turnir u tavli.

 


Dana 25.03 u hotelu Konak u Konjicu sa početkom u 10 sati održati će se 2. rejting turnir u tavli. 


 

 Dana 18.02.2017. u Sportskoj dvorani u organizaciji tavla kluba "Jablanica" održan je prvi rejting turnir u tavli u 2017. godini. Na turniru je nastupilo 116 igrača iz 12 klubova registrovanih u Tavla Savezu.

 

Poredak

Igrač

Klub

Bodova

Mod. Median

Buholz

Progressive

Op. Prog.

1

Farid Husić

BREZOVO POLJE

7

27

29

28

126

2

Tarik Čelik

BJELOPOLJAC

6

31

35

27

147

3

Ahmed Olovčić

TK VRATNIK SARAJEVO

6

29

31

26

135

4

Budimir Kovačević

TK STARI GRAD

6

27

29

22

130

5

Ahmet Omerović

BJELOPOLJAC

6

27

29

21

113

6

Salem Bečić

BJELOPOLJAC

6

26

29

21

125

7

Hilmo Vrce

BJELOPOLJAC

6

24

25

22

110

8

Nihad Turčinović

TK ŠAJNA

6

21

22

21

97

9

Mihres Haketa

TK ŠAJNA

5

29

29

24

124

10

Senad Palata

TK STARI GRAD

5

28

31

25

133

11

Muhamed Zahirović

TK ŠAJNA

5

28

31

23

144

12

Vlado Zirojević

TK VRATNIK SARAJEVO

5

28

31

23

129

13

Sabit Puškar

TK VRATNIK SARAJEVO

5

27

30

17

129

14

Dževad Manjušak

TK VATROGASAC

5

27

29

23

133

15

Tomo Zalar

LIVI BALINOVAC

5

25

28

21

119

16

Haris Balić

TK ŠAJNA

5

25

27

20

116

17

Mehmet Ibrahimi

TK VATROGASAC

5

25

27

20

108

18

Hasan Pirkić

TK TA-KO KONJIC

5

25

26

19

104

19

Sulejman Hadžiegrić

BREZOVO POLJE

5

24

27

17

107

20

Safet Trbić

TK VRATNIK SARAJEVO

5

24

26

20

121

21

Semir Zekić

ISKRA STOLAC

5

24

26

15

95

22

Orhan Malkoč

LIVI BALINOVAC

5

24

25

20

111

23

Ejub Idrizović

TK JABLANICA

5

22

25

16

98

24

Eldar Derviškadić

TK VRATNIK SARAJEVO

5

22

24

17

108

25

Jurica Šimić

TK JABLANICA

5

22

24

16

86

26

Semir Mešić

TK JABLANICA

4

33

36

19

149

27

Safet Babić

TK JABLANICA

4

30

33

19

142

28

Mustafa Bešo

ISKRA STOLAC

4

29

32

19

128

29

Dževad Hindić

TK TA-KO KONJIC

4

27

30

17

117

30

Emir Slipičević

BJELOPOLJAC

4

27

30

16

133

31

Ramiz Mušić

BJELOPOLJAC

4

27

29

20

118

32

Osman Isaković

ISKRA STOLAC

4

27

28

19

111

33

Sakib Došlić

TK VRATNIK SARAJEVO

4

26

29

22

136

34

Mehmed Čošabić

TK VATROGASAC

4

25

28

20

119

35

Ertan Hukelić

TK VRATNIK SARAJEVO

4

25

27

20

116

36

Zijad Kapić

TK STARI GRAD

4

25

27

16

125

37

Emir Zalihić

ZRINJSKI

4

24

27

17

121

38

Emir Hodžić

TK STARI GRAD

4

24

26

17

114

39

Ešref Hurem

TK ŠAJNA

4

24

26

17

110

40

Sanjin Mujić

TK JABLANICA

4

24

26

15

96

41

Ado Lasetović

BREZOVO POLJE

4

24

26

15

94

42

Dženan Hajdarević

TK VRATNIK SARAJEVO

4

23

26

13

106

43

Redžep Zaimović

TK ŠAJNA

4

23

25

17

117

44

Kadrija Delalić

TK TA-KO KONJIC

4

23

25

16

106

45

Hajrudin Idrizović

TK TA-KO KONJIC

4

23

25

16

105

46

Draženko Vučina

ZRINJSKI

4

23

25

15

89

47

Zijo Ramić

TK ŠAJNA

4

23

25

12

86

48

Almir Mustafić

TK TA-KO KONJIC

4

23

23

17

95

49

Amel Omeragić

TK VATROGASAC

4

22

24

17

99

50

Arna Bešo

ISKRA STOLAC

4

22

24

17

99

51

Alma Pašić

BJELOPOLJAC

4

22

24

15

100

52

Mehmedalija Sijarić

TK VRATNIK SARAJEVO

4

22

23

17

95

53

Nedžad Mukača

TK ŠAJNA

4

21

23

14

96

54

Nedžad Hidović

TK VRATNIK SARAJEVO

4

21

23

13

89

55

Salih Lakišić

TK STARI GRAD

4

21

23

10

89

56

Sead Hakalović

TK POLICAJAC

4

20

21

12

81

57

Ismail Omeragić

BJELOPOLJAC

4

20

21

11

66

58

Almir Hadžiomerović

TK STARI GRAD

4

17

18

11

68

59

Ramiz Zaimović

ZRINJSKI

4

13

14

12

57

60

Dino Kreso

TK ŠAJNA

3

24

29

18

133

61

Vlado Zalar

LIVI BALINOVAC

3

23

28

17

116

62

Zvonimir Raspudić

ZRINJSKI

3

23

28

15

119

63

Vahid Alagić

TK POLICAJAC

3

22

29

18

120

64

Velid Nazdrajić

BJELOPOLJAC

3

22

28

18

114

65

Amil Lepara

TK STARI GRAD

3

22

28

16

104

66

Almir Ćemić

TK JABLANICA

3

22

28

13

101

67

Aldin Zahirović

TK JABLANICA

3

21

25

16

110

68

Emir Jelin

TK STARI GRAD

3

20

25

14

103

69

Mensud Ahmić

TK STARI GRAD

3

20

25

11

90

70

Almir Džulović

TK VATROGASAC

3

20

25

11

86

71

Edin Premilovac

ISKRA STOLAC

3

19

24

14

107

72

Omer Dervišbegović

TK JABLANICA

3

19

24

14

89

73

Semir Zahirović

TK JABLANICA

3

19

24

14

83

74

Livio Kvesić

LIVI BALINOVAC

3

19

24

13

103

75

Zahir Palić

TK JABLANICA

3

19

24

13

89

76

Esad Halebić

TK TA-KO KONJIC

3

18

24

14

94

77

Bajazid Kurbašić

BREZOVO POLJE

3

18

23

12

97

78

Meho Ćatić

TK STARI GRAD

3

18

23

11

96

79

Rusmir Jamaković

TK JABLANICA

3

17

22

12

96

80

Senad Ključanin

TK STARI GRAD

3

16

23

6

90

81

Kasim Alkić

TK VATROGASAC

3

16

22

12

88

82

Edin Kahriman

TK ŠAJNA

3

16

20

8

70

83

Senadin Begtašević

TK TA-KO KONJIC

3

15

20

12

92

84

Ćamil Avdić

TK TA-KO KONJIC

3

15

20

11

77

85

Muamer Vojinović

ISKRA STOLAC

3

15

20

9

76

86

Senad Zahirović

TK JABLANICA

3

15

19

8

66

87

Edževit Salijević

ZRINJSKI

3

14

18

7

62

88

Dražan Bošković

LIVI BALINOVAC

3

13

18

8

57

89

Aid Đelmo

TK JABLANICA

3

13

18

7

62

90

Osman Traljo

TK ŠAJNA

3

12

16

9

61

91

Đenan Gosto

TK STARI GRAD

2

25

32

13

120

92

Tade Radoš

TK TA-KO KONJIC

2

20

25

9

91

93

Abaz Omeragić

TK VATROGASAC

2

20

25

9

89

94

Teufik Mušić

TK VRATNIK SARAJEVO

2

19

23

12

99

95

Elvedin Kadić

LIVI BALINOVAC

2

19

23

11

94

96

Muhamed Pašić

ISKRA STOLAC

2

18

22

10

82

97

Hajdar Selimović

ISKRA STOLAC

2

17

23

4

72

98

Kemal Palić

TK JABLANICA

2

17

22

10

88

99

Abduselam Hodžić

TK ŠAJNA

2

17

21

10

84

100

Adis Čohadžić

TK ŠAJNA

2

17

21

9

79

101

Marin Marić

ZRINJSKI

2

16

21

7

70

102

Mirza Alkić

TK VATROGASAC

2

15

21

7

75

103

Ibro Duračić

TK TA-KO KONJIC

2

15

20

6

81

104

Milenko Čoja

TK TA-KO KONJIC

2

15

19

8

70

105

Mirza Zahirović

TK JABLANICA

2

14

19

8

80

106

Salih Teletović

TK JABLANICA

2

14

19

6

62

107

Hidajet Džihan

TK VATROGASAC

2

14

19

5

62

108

Senad Čolaki

TK VRATNIK SARAJEVO

2

12

16

3

56

109

Elvir Đonko

ISKRA STOLAC

1

22

28

6

96

110

Edin Vojinović

TK POLICAJAC

1

17

22

7

85

111

Semir Brzina

ISKRA STOLAC

1

16

22

4

69

112

Merkez Bucman

ISKRA STOLAC

1

14

18

6

70

113

Ibrahim Nezirić

TK JABLANICA

1

14

18

3

51

114

Asim Verem

TK VATROGASAC

1

13

17

2

57

115

Ševko Kapiđić

ISKRA STOLAC

1

9

14

1

44

116

Anel Ćibo

TK TA-KO KONJIC

0

16

21

0

71

 


 

 


Dana 18.02.2017. u Jablanici sa početkom u 10 h (subota) održati će se prvi rejting turnir u tavli u 2017. godini

 Igra se u sportskoj dvorani u Jablanici, glavni sudija turinira je Idrizović Ejub.



KALENDAR TAKMIČENJA ZA 2017

  

Februar – Jablanica 18.02.2017. – rejting turnir – tavla

Mart – Konjic, rejting turnir –tavla

April – Stari grad Mostar, rejting turnir – tavla

Maj – Vratnik, Sarajevo – 05.-06.05.2017. backgammon i tavla Open turnir

Maj – Zrinjski-givova, Neum (oko 20.5.2017.) – backgammon turnir

Juli – Donji Vakuf, 08.07.2017. – rejting turnir – tavla

August – Iskra, Stolac, - backgammon turnir

Septembar – Šajna Fojnica, 19. Državno ekipno prvenstvo

Oktobar – Brezovo polje, Brčko, - 18.Pojedinačno državno prvenstvo

Novembar – Bjelopoljac Mostar, 12.Masters turnir i backgammon turnir

 




 Obavještavaju se članovi TS BiH da će se sastanak Upravnog Odbora TS BiH održati u subotu 28.01.2017.godine sa početkom u 15h u restoranu Megamarkt Mostar, a Skupština TS BiH u nedjelju 29.01.2017.godine sa početkom u 10h u istom objektu.


 

Pobjednik ekipnog prvenstva i šampion za 2016. godinu je ekipa TK "ISKRA" iz Stoca, dok je drugo mjesto zauzela ekipa TK "LIVI-Balinovac"iz Mostara, a treće mjesto je osvojila ekipa TK "Dževad Salčinović - Šajna" iz Fojnice.

         

         

         


Obavještavaju se igrači da će se 18. EKIPNO PRVENSTVO U TAVLI održati u Konjicu dana 29.-30.10.2016. godine u Gradskoj kafani. Izmijenjena su pravila igranja u odnosu na prošlu godinu, tj. na zadnjoj sjednici u februaru usvojeno je da će se ekipno prvenstvo igrati u grupama, a prva ekipa iz grupe ide direktno, a druga i treća razigravaju. 

 


 

UČESNICI MASTERS-a 2016 godine u MOSTARU

 

 

1. Čuljat Kristijan Livi
2. Pašić Alma Bjelopoljac
3. Zirojević Vladimir Vratnik
4. Palić Zahir Jablanica
5. Delalić Kadrija Ta -Ko
6. Derviškadić Eldar Vratnik
7. Duračić Ibrahim Ta-Ko  
8. Hurem Ešref Šajna
9. Vrce Hilmo Bjelopoljac
10. Omeragić Amel Vatrogasac
11. Begtašević Senadin Ta -Ko
12. Lepara Amil Stari Grad

 

 Ukupna i godišnja rejting lista za 2016 godinu je poslana na e-mailove igrača.Za primjedbe se obratite organima Saveza u roku od mjesec dana. 

 


 

U Fojnici u organizaciji tavla kluba "Šajna" i Tavla Saveza BiH održano je 17.Pojedinačno prvenstvo BiH u tavli. Odigrano je 11 kola a u konkurenciji od 96 igrača prva 3 mjesta osvojili su :

1. Kristijan Čuljat - Livio - Balinovac

2. Atif Ramić - Šajna

3. Senad - Brale Malkić - Vatrogasac

     

     

 


Dana 27.-28.08.2016. godine u Fojnici održati će se 17.Pojedinačno prvenstvo BiH u tavli. Turnir će se igrati kao i do sada, u 2 dana a igra se po pravilima tavle 11 kola. 

 


                                                     

 


 

 

Tavla klub Vatrogasac i ove godine je organizovao turnir za sve igrače Tavla saveza. Turnir je održan 21.05.2016. po uobičajenim pravilima tradicionalne tavle a učestovao je 81 igrač iz cijele Bosne i Hercegovine. Prvo mjesto osvojio je Ejub Idrizović iz Jablanice, drugo mjesto je pripalo Edževit Salijević iz Zrinjskog Mostar i treće mjesto Dževad Hindić TA-KO Konjic. Svi pomenuti igrači dobli su prigodne novčane nagrade, diplome i pehare.

    

   

 


 
 
 
 

 Dana 21.05.2016. godine u Donjem Vakufu sa početkom u 10 h u hotelu Vrbas održati će se 4.rejting turnir. Turnir će se igrati po uobičajenim pravilima tradicionalne tavle. Pozivamo sve igrače Tavla Saveza BiH !
 
                               
 


 
 
 
 
 
Održan je drugi po redu Sarajevo Open 2016 turnir u Backgammon-u, igri koja stiče sve veću popularnost. Turnir je odigran pod pokroviteljstvom European Backgammon Federation, uz učešće 64 igrača iz 5 zemalja.

Prvi dan se igralo 7 kola do 7 ojnova, nakon čega se prvih 12 igrača plasiralo u dalje takmičenje. Drugi dan je održan po sistemu eliminacije, a prva 4 mjesta osvojili su :

1. Dado Martinčević - HR - backgammon klub "Zadar"

2. Edin Kahriman - BiH - tavla klub "Šajna" Fojnica

3. Zahir Isić - BiH - tavla klub "Vratnik" Sarajevo

4. Vladimir Buntić - BiH - tavla klub "Zrinjski-Givova" Mostar

 

 

                                                             

 


 

 
 

MEĐUNARODNI BACKGAMMON TURNIR U SARAJEVU – SARAJEVO OPEN 2016

 

 

Turnir će biti održan u Hotelu Saraj 7-8 Maj 2016
Hotel Saraj se nalazi u najljepšem dijelu Sarajeva, blizu starog grada odakle možete uživati u pogledu na Sarajevo, i u njegovoj bogatoj kulturnoj i historijskoj slici.
Turnir se održava po međunarodnim backgammon pravilima. Učešće na turniru iznosi 15 EUR za registrovane igrače TS BiH 20 KM.
Format turnira : Sedam kola za 7 poena. Osmina finala, četvrtina finala, polufinale i treće mjesto za 9 poena.Finale za 11 poena. Završnica turnira održat će se u Vijećnici.Za učesnike turnira ulaz će biti slobodan.

Detaljnije informacije pogledati na : http://www.vratnik.tavla.ba/turnir.html

 


 

 

 

 

 

KALENDAR TAKMIČENJA ZA 2016.godinu

BROJ

VRSTA TURNIRA

MJESTO

DATUM

ORGANIZATOR

SISTEM TAKMIČENJA

1.

REJTING

JABLANICA

20.02.2016.

TK „Jablanica"

Tavla

2.

REJTING

BRČKO

26.-27.03.2016.

TK „Brezovo polje"

Prvi dan Tavla
Drugi BG

3.

REJTING

MOSTAR

16.04.2016.

TK „Stari grad"

Tavla

4.

OPEN TURNIR

SARAJEVO

07.-08.05.2016.

TK „Vratnik"

Backgammon

5.

REJTING

DONJI VAKUF

21.05.2016.

TK „Vatrogasac"

Tavla

6.

17.POJEDINAČNO PRVENSTVO

FOJNICA

27.-28.08.2016.

TK „Šajna"

Tavla

7.

OPEN TURNIR

MOSTAR

Septembar

TK"Zrinjski-Givova"

Backgammon

8.

18.EKIPNO PRVENSTVO

KONJIC

Oktobar

TK „Ta-Ko"

Tavla

9.

11.MASTERS TURNIR

MOSTAR

Novembar

Tavla Savez i TK „Bjelopoljac"

Tavla

 


 

MASTERS 2015

Dana 21.11.2015.godine u restoranu Borik u Mostaru održan je 10.masters turnir u tavli.
Turnir je protekao u fer i sportskoj atmosferi. Igralo se u 2 grupe po 6 igrača. Poredak je bio sljedeći :

1. mjesto Draženko Vučina - tavla klub "Zinjski-Givova"
2. mjesto Senad Jelin - tavla klub "Zinjski-Givova"
3. mjesto Edin Spahić - tavla klub "Stari grad"
4. mjesto Almir Hadžiomerović - tavla klub "Stari grad"

 

                         
   


 


 
Tavla savez Bosne i Hecegovine
Backgammon Federation of Bosnia and Herzegovina




2015



Kalendar takmičenja 2015



2014


1.Rejting Turnir

2.Rejting Turnir


Kalendar takmičenja 2014


2013


Mostar Open 2013

Masters 2013


1. Rejting - Mostar

Kalendar takmičenja


2012

MASTERS

Mostar Open

13. Pojedinačno prvenstvo BiH - Mostar

14. Ekipno prvenstvo BiH - Brčko

4. Rejting - Sarajevo

3. Rejting - Donji Vakuf

2. Rejting - Mostar

1. Rejting - Mostar

Kalendar takmičenja

2011

MASTERS

12. Pojedinačno prvenstvo BiH - Mostar

5. Rejting - Orašje

13. Ekipno prvenstvo BiH - Sarajevo

KUP BIH - Donji Vakuf

4. Rejting - Fojnica

3. Rejting - Mostar

2. Rejting - Konjic

1. Rejting - Jablanica

Kalendar takmičenja

2010

MASTERS

Sarajevo Open

Pojedinačno prvenstvo BiH

5. Rejting Brčko

Ekipno prvenstvo BiH
KUP BiH

4. Rejting Bosanska Krupa

Kalendar takmičenja


Free counters!



@Copyright 2010, Your Company Name.